Art deco

Art deco

Milujeme art deco, nonšalantní styl, eleganci a atmosféru období od 20. do 40. let minulého století. Československé sklo v této době patřilo k tomu nej ve světě a pomáhalo dávat tvář rodícímu se pojmu interierový a průmyslový design. Jako jedni z mála na světě Vám můžeme nabídnout repliky křišťálových art deco flakonů. Každý flakon a dekorativní zátka jsou ručně foukané do původních kovových forem a pečlivě broušené ve stejné kvalitě jako staré originály, které znáte z filmů pro pamětníky.
Koncepčně se věnujeme dvěma individuálním, ale velice zajímavým stylům, typickým pro československé sklo tohoto období. Jedná se o novoborské sklo a toaletní sklo z oblasti Jablonce nad Nisou. Novoborské sklo bylo unikátní způsobem svého vzniku a inspiračními zdroji. Surovina se většinou foukala na velkých hutích a k rafinaci (broušení, rytí, malování) docházelo v malých dílnách místních dekoratérů. Světově unikátní je inspirace rodícím se progresivním uměleckým směrem kubismem. Široký sortiment váz, popelníků, dóz, karaf a likérových setů byl typický snahou o modernost, která se projevovala například použitím motivů jazzové hudby,aktuálních trendů v odívání, apod. Jablonecké toaletní sklo naproti tomu mělo své inspirační zdroje spíše ve Francii (Baccarat, Lalique, Daum...), ale rychle se prosadilo díky vlastní tvorbě.

 art-deco-1  art-deco-3  art-deco-6  art-deco-8  art-deco-10  art-deco-21  art-deco-24  art-deco-22  art-deco-34  art-deco-36  art-deco-26  art-deco-37  art-deco-38  art-deco-28
 art-deco-2  art-deco-16  art-deco-17  art-deco-19  art-deco-27  art-deco-29  art-deco-30  art-deco-31  art-deco-33  art-deco-39